Design your style

Co letos doopravdy frčí? Seznamte se s aktuálními trendy v oblasti bytového designu!


 Rok 2015 se nám pomalu, ale jistě přehoupl do své druhé poloviny a my jsme si pro vás proto přichystali přehled trendů, novinek a zajímavostí ze světa bytového designu. Pokud v nejbližších dnech či týdnech plánujete kompletní rekonstrukci interiéru, tyto řádky se vám budou zaručeně hodit. Prozradíme vám, v jakém duchu se letošní rok nese, jaké barvy jsou letos „in“, které vzory byste měli do svého interiéru konečně vpustit, proč se vyplatí nezanedbat výběr materiálů, ale třeba i to, jak sladit interiérové vybavení v místnosti. Pohodlně se usaďte, naše designová krasojízda právě začíná!

Rok 2015 se nese v duchu obnovy a návratu k přírodě

Celý rok 2015 je úzce spojen s přírodou a její ochranou a obnovou. Skryté poselství je ukryto nejen v jednotlivých kombinacích, ale také v barvách, vzorech, ale zejména materiálech, jež tomuto roku dominují. Obnova, návrat ke kořenům, stejně jako reorganizace a renovace všeho starého je dalším prvkem, jenž je v návrzích bytového interiéru pro rok 2015 uplatňován. Milujete-li netradiční kombinace, pak se můžete při zařizování interiéru plně realizovat. Kombinace nového a starého, stejně jako vzájemné prolínání netradičních barev, materiálů i vzorů je totiž pro tento rok příznačné.

Barvy: prozáří a zútulní interiér

Na začátku každého roku je významnými bytovými designéry a známými společnosti zabývajícími se návrhy bytových interiérů vyhlašována tzv. „barva roku“. Tou se pro rok 2015 stala Marsala, která v sobě ukrývá tóny smyslné červené i vášnivé vínové. Jelikož se jedná o poměrně výraznou a dominantní barvu, je vhodné ji kombinovat například s holubí šedí, slonovinovou kostí nebo modrou či růžovou.

Materiály: příroda vs. kov

Jak jsme již nastínili výše, v roce 2015 hrají prim zejména přírodní materiály, mezi něž patří zejména světlé druhy dřeva, kámen, ale i kůže či přírodní textile. Ovšem nejen příroda zdobí interiéry roku 2015, svou úlohu zde sehrává také chladný leštěný kov v kombinaci s čistými liniemi skla. Jednotlivé druhy kovů můžete vzájemně kombinovat a vytvořit tak dokonalou koncepci s netradičním nádechem.

Vzory: geometrie vs. příroda

I zde je vliv přírody neopominutelný. Prim hrají zejména květinové vzory, které se ovšem zcela netradičně mísí se vzory geometrickými. In jsou také etno a retro vzory, které perfektně doplňují vzory zvířecí. Vedle nešlápnete ani tehdy, necháte-li v interiéru vyniknout umělecké detaily, jež jsou příznačné zejména pro italský design, který je společně se skandinávským a koloniálním převládajícím stylem moderních interiérů současnosti.

Popusťte uzdu své fantazii a nechte se inspirovat

Ačkoli se mohou zdát některé kombinace netradiční a vzájemně nekombinovatelné, věřte, že ve finále mají své osobité kouzlo, jež vdechne interiéru zcela nový rozměr. Pokud si ovšem na poli bytového designu nejste příliš jistí, poraďte se s profesionály a odborníky na slovo vzatými.

Můžete pokračovat dál na sekce: