Design your style

Nábytek z Itálie vs. nábytek z Číny, Polska nebo Ikea


 Řekněme si to upřímně – nábytek si obvykle nekupujeme každý den, ani každý týden, měsíc nebo rok. Když si ho vybíráme, činíme rozhodnutí na několik dalších let a od některých kusů vyžadujeme, aby nám sloužily opravdu dlouho. Právě z toho důvodu bychom se měli zamyslet nad tím, jaký nábytek kupujeme, odkud ho vybíráme, kde byl vyroben a zda nás jeho design po několika měsících neomrzí.

Malé zamyšlení o domově a nábytku v něm

Nábytek je nezbytnou součástí moderní domácnosti. Každé kuchyni dominuje kuchyňský stůl, v každém obývacím pokoji si představujeme pohodlný gauč a každé ložnici zase musí vévodit nádherná postel. Prvotní motivací pro koupi nábytku je samozřejmě jeho účel. Abychom se ale domů mezi své skříně, stoly, křesla a postele vraceli rádi, je důležité, aby se nám líbily. Mnoho z nás potřebuje mít pocit, že jeho domov je vskutku jedinečný, že druhý takový na světě už není. A to nejde příliš dohromady s představou nábytku z velkoobchodů typu Ikea nebo s představou často méně kvalitního nábytku, který se k nám běžně dováží z Polska nebo Číny a může ho mít každý druhý, zvlášť pokud chce ušetřit.

Takového nábytku najdeme nepřeberné množství na internetu i v nejrůznějších obchodech. Nemůžeme si na tomto místě odpustit drobnou poznámku, že ne vždy, když se snažíme ušetřit, skutečně ušetříme – za kvalitu se platí. Nakupování ve velkých obchodech nebo na internetu, kde je vše na jednom místě, přehledně, srovnatelné podle ceny nebo velikosti je bezesporu pohodlné řešení. Ale je to to nejlepší?

Důkazem toho, jak brzy se může lidem znechutit nábytek z Ikea, do něhož se zamilovali na první pohled, mohou být internetové bazary plné křesel, gaučů, stolů a stolků nebo židlí z tohoto řetězce.

Jedinečný domov? Jedině s originálním a nápaditým nábytkem

Nikdo netvrdí, že se vám u vás doma nemůže líbit s nábytkem ze Skandinávie, koneckonců to není jen nábytek, co dělá byt nebo dům skutečným domovem. Pokud ale toužíte po vskutku jedinečném domově, zaměřte se na nábytek, který jen tak někdo nemá. Skvělým řešením může být italský nábytek.

Designéři a jejich světoznámý nábytek patří k Itálii stejně jako pizza nebo špagety. I u nás najdeme spoustu možností, jak si pořídit italský nábytek, při jehož navrhování se designéři zaměřují na styl, originalitu a eleganci, ale i na stoprocentní funkčnost. Poněkud humorný se může zdát fakt, že Češi si do luxusních vil pořizují nábytek z Ikea, který obyvatelé zemí západní Evropy považují za nábytek studentských bytů nebo bytů mladých rodin, případně ho chápou jako dočasné řešení. Západ Evropy dává přednost jiným značkám. A originalitě.

Dejte svému domovu duši. Naplňte ho pomocí neotřelého designového italského nábytku, při jehož navrhování designéři nemysleli na kvantitu, ale kvalitu každého kousku, který do výroby půjde. Přesvědčte své návštěvy o tom, že ve vašem bytě či domě bydlí někdo, kdo má opravdu dobrý vkus, a především svůj styl, který se nebojí ukázat. Italský nábytek vám v tom milerád pomůže!