Design your style

O nás

Vývoj a základní filozofiePříběh společnosti Olivieri je příběhem jedné rodiny, která již přes 80 let zanechává svou stopu ve světě italského nábytku. Čtyři generace rodiny Olivieri během této doby ovlivňovaly kroky módy a životního stylu – nejprve v Itálii a nyní v mnoha dalších zemích celého světa.

 

Zakladatel značky Gregorio Olivieri byl už v časném mládí fascinován ušlechtilým materiálem - dřevem. Už v devíti letech se zabýval vyřezáváním dřeváků, později se zaměřil na zařizování bytů. První úřední listina, která obsahuje zmínky o firmě, je datována rokem 1929 – a pan Gregorio v ní žádá město o souhlas s rozšířením továrny. V té době už měl zaměstnance a stroje a byl znám v celé severní Itálii, ačkoliv mu bylo teprve 21 let.

Jeho syn Tullio se do činnosti firmy zapojil také velmi mladý. Pracoval po boku svého otce a brzy se ukázal jako skvělý inovátor. Nastolil ve firmě Olivieri zásadní změny – byl milovníkem nových technologií a dále zdokonalil některé z nejinovativnějších metod zpracování dřeva. Výsledkem bylo 9 patentů. Později se svou manželkou Terezou rozšířil prodejní síť Olivieri a v roce 1967 vybudoval novou továrnu, ve které zavedl novou techniku a moderní výrobní postupy.

Dnes jsou u kormidla společnosti již patnáct let jeho synové Marco, Enrica a Cinzia. Firma Olivieri je pevně postavena na tradicích, které umožnily její rozvoj, ale zároveň je trvale otevřena modernizaci (viz: Home Design).

Naše společnost Arredamenti Praha s. r. o. je výhradním dovozcem italského nábytku Olivieri se showroomem v Praze, nazvaným "Olivieri-Praha".


Můžete pokračovat dál na sekce: