Design your style

Barvy interiérového vybavení pro rok 2015 – víte, které hrají prim?


Chystáte se rekonstruovat stávající interiér a hodláte jej zařídit v barvách, které jsou letos doopravdy „in“? Nebav vás nudná bílá a plánujete svůj bytu či dům pořádně oživit a vdechnout mu notnou dávku života? Pak právě vám jsou určeny následující řádky, na nichž vám prozradíme, v jakých barvách vybírat interiérové vybavení během roku 2015. Věříme, že vás jednotlivé barevné kombinace velmi mile překvapí a možná i zcela uchvátí.

Luxusní červená v atraktivní kombinaci

Barvou roku 2015 byla po dlouhých dohadech a odborných diskuzích vyhlášena tmavě červená Marsala, jejíž tóny jsou vše, je ne nudné a fádní. Vášnivá Marsala v době skrývá jiskřivou červenou s nádechem ohně i smyslnou vínovou, jenž poškádlí vaši fantazii na maximum. Jelikož se ovšem jedná o velmi dominantní barvu, která upoutá pozornost hned na první dojem, nechte ji vyniknout v prostředí méně výrazném.

Jak správně kombinovat?

Pořídíte-li si tedy do obývacího pokoje sedačku v odstínu Marsala, polštářky, koberec pod konferenční stolek nebo samotné stěny pak stylizujte do méně výrazných barev. K barvě roku 2015 se skvěle hodí holubí šeď, slonovinová kost, ale vedle nešlápnete ani tehdy, doplníte-li pokoj vybavením či výmalbou v modré, růžové nebo světle žluté barvě. Tato nevšední kombinace zcela změní ráz celé místnosti.

Měděná jako ideální barva vnitřních interiérů

Pokud je pro vás červená Marsala příliš výraznou barvou, vyplatí se sáhnout po její měděné variantě, která se v interiéru opravdu pěkně vyjímá. Máte-li místnost stylizovanou do dřevitých odstínů, pořízení obývací stěny, knihovny či pohovky v měděném odstínu je sázkou na jistotu. Pravděpodobně si budete muset na změnu trošku přivyknout, výsledný dojem ovšem bude stát za to.

Ideální barvy ostatních doplňků

Nechali jste se inspirovat naším předchozím článkem, v němž jsme vám prozradili, jaké barvy stěn jsou letos „in“? Pak ve stejné barevné kombinaci pořiďte nezbytné maličkosti, které dotvoří celkovou koncepci interiéru. Pohrajte si s barevnou kombinací podušek, polštářků nebo místnost vylepšete tónovanými vázami, do nichž umístíte své oblíbené květy. Návrat k přírodě, renovace a obnova je totiž pro tok 2015 jedním ze základních pilířů.