Design your style

Inspirujte se rustikálním nábytkem - 5 tipů na místa, kde máte tu možnost

Rustikální nábytek připomínající dobu našich předků a idylický venkov se stále těší velké oblibě. Uspěchaný život v chaotickém světě si žádá, abychom si ve svých domovech co nejvíce odpočinuli, čerpali energii a užívali si pohodu. Ta z rustikálního nábytkExistuje velké množství webových stránek a blogů, kam nadšenci a milovníci rustikálního nábytku dávají každý tip, o němž si myslí, že by mohl být přínosný veřejnosti, ať už jde o jednotlivé kusy nábytku, nebo o rady, jak ho zkombinovat s jinými prvky. Nechybí ani inspirace, jak jím vybavit celou místnost, nebo dokonce interiér.

My Rustic Farmhouse

Na to, abyste mohli čerpat nápady od kanadské bloggerky Melanie, rozhodně nemusíte obhospodařovat farmu. Pokud máte prostorný dům nebo chatu, její nápady vám jistě přijdou vhod. Jednotlivé pohledy na kuchyň, předsíň nebo obývací pokoj vytváří dojem překrásného stáří nábytku. Někomu se může zdát příliš oprýskaný, jiný se do něj snadno zamiluje. Z každé fotografie však čiší pohoda, klid a naprostá absence chaosu. Útulnost je samozřejmostí.

My Rustic Farmhouse:http://myrusticfarmhouse.blogspot.cz/

Když nábytek chytí druhý dech

Pohled na „recyklovaný“ nebo chceme-li „obnovený“ nábytek nabízí bloggerka Jacquin z Jižní Kalifornie (USA) na webu Apartment Therapy. Zdůrazňuje zde nejen krásu, kterou dokládá úžasnými fotografiemi, ale i šetrnost k přírodě, které dosáhneme v případě obnovování starého nábytku. U Jacquin se můžete inspirovat i dalšími tipy, jak svému bydlení dodat rustikální nádech. Zavítejte na její blog:

Branching Out - the Easiest Rustic Decor You Ever Did See: http://www.apartmenttherapy.com/branching-out-the-easiest-rustic-decor-you-ever-did-see-215845

Rustikální obytný vůz? Proč ne?

Zní vám jako naprostý nesmysl? Mark z Californie vám dokáže, že i v malém prostoru můžete mít rustikální nábytek, který vašemu pobytu v přírodě s obytným vozem dodá nezaměnitelnou a nezapomenutelnou atmosféru. Jakmile do vozu vstoupíte z lesa, z mýtinky nebo z louky, budete mít pocit, že jste se ocitli v klasické venkovské chaloupce. Už jen začít věřit na kouzla.

Welsh Couple Transforms Old Vans into Rustic Campers with Wood Interiors: http://inhabitat.com/welsh-couple-transforms-old-vans-into-rustic-campers-with-wood-interiors/

Ve velkoměstě, nebo na venkově?

Nevíme, co vedlo Američanku Jen k tomu, aby si v New Yorku vybavila interiér v rustikálním stylu. Mohla to být jen láska k rustikálnímu nábytku, nebo přesycenost velkoměstem. Tak či tak, její bydlení je uchvacující. Samozřejmě, že mnohé dělá samotný nábytek, ale na útulnosti přidávají celému interiéru i decentní a stylové doplňky od vkusně vybraných polštářků na gauči přes květiny a kousky opracovaného dřeva po proutěné koše a další. Inspirace, jak se patří!

Rustic Chic Family Room: http://cityfarmhouse.com/2014/11/rustic-chic-family-room-new-rug.html

20 interiérů, které si nesmíte nechat ujít

Dvacet pohledů do rustikálně zařízených interiérů, o které se nesmíte ošidit, představuje magazín Design Build Ideas. Skvostné obývací pokoje s krby, chodby, které by ke vstupu dál přilákaly i toho největšího skeptika, nebo ložnice, které vévodí postel vyrobená z palet, to je jen malá ochutnávka toho, co vás čeká právě zde: http://www.designbuildideas.eu/20-cozy-rustic-inspired-interiors/.  

Inspirováni? Pojďte si vybrat!

Pokud vás blogy a příspěvky dostatečně navnadily a upevnily váš názor a vaši náklonost k rustikálnímu nábytku, pravděpodobně se ptáte, kde takto krásné kousky seženete. Jedním z předních tradičních výrobců kvalitního rustikálního nábytku je Olivieri. Stylový a jedinečný nábytek navržený hvězdami designérského nebe vás nenechá na pochybách, z jaké dílny si nábytek vybrat. Jednoduše z této