Design your style

Nechte se při zařizování interiéru inspirovat trendy vzory roku 2015


 Do oblasti interiérů přinesl rok 2015 pořádnou dávku luxusu, originality a renovace. Přestože v mnohých oblastech našeho každodenního života platí: „méně je někdy více“, bytové trendy, hrající prim v roce 2015, tyto zajeté stereotypy úspěšně boří. Ideální interiér roku 2015 je hravý, originální a kombinuje v sobě na první pohled nekombinovatelné vzory, materiály, ale i barvy. Interiéry tohoto roku vzájemně mažou rozdíly mezi starým a novým, uplatňují se zde chladnější barvy, přírodní materiály a kov, ale i vzory, které by vás možná ani nenapadlo vzájemně zkombinovat. 

Geometrie vs. návrat k přírodě

Už v jednom z dřívějších článků jsme se zmínili o skrytém poselství a záměru bytových designérů, kterým je návrat k přírodě. Proto v současných interiérech převládají zejména přírodní materiály, ale i květinové vzory. Ty se ovšem mísí se vzory geometrickými, s nimiž vytváří vskutku nevšední kombinace, jež si zamilují zejména extrovertní jedinci.

Nesourodé kombinace jako záruka originality

Geometrické a květinové vzory se perfektně vyjímají jak na tapetách, tak na bytovém textilu. Nic nezkazíte, pokud si do moderního obyváku pořídíte polštářky vyvedené ve vzoru, s nímž by se plně ztotožnila vaše babička. Na první pohled vzájemně nesourodé kombinace dokáží proměnit interiér v oázu klidu a pohody, o níž po náročném pracovním dni všichni zajisté svorně sníme.

Geometrie je na vás moc „nóbl“? Vsaďte na etno vzory!

Pokud vám přijdou geometrické vzory příliš nudné, fádní nebo naopak až zbytečně výstřední či luxusní a ke květinovým máte naopak osobní averzi, bytoví architekti s touto variantou počítali a kromě výše zmíněného se shodli také na etno a zvířecích vzorech. Etnické dekorační vzory, stejně jako textury kůží divokých zvířat, vdechnou vašemu interiéru zcela nový život. V interiérech se budou uplatňovat také umělecké detaily a překvapivá kombinace výše zmíněných textur. Zkrátka od každého něco.