Design your style

Italské kuchyněCharakteristika italské kuchyně aneb vpusťte kus Itálie do svého interiéru

 

Zapřemýšleli jste někdy nad tím, proč patří italští návrháři ke světové špičce? Nemáme na mysli pouze návrháře módy, ale zejména ty bytové. Jejich smysl pro detaily, originalitu a preciznost je pro nás – obyčejné smrtelníky takřka nepochopitelný. Není se proto čemu divit, že přední místa světových nábytkářských soutěží vyhrávají zástupci „italské kozačky“ na plné čáře. Jak vypadá typická italská kuchyně? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Charakteristika typického italského nábytku

Pro tradiční nábytek pocházející z dílen italských velmistrů jsou typické čisté linie, jednoduchostelegance a především vkusná materiálová kombinace. Nábytku zpravidla dominují materiály ze dřeva v různých vzájemně ladících kombinacích. Na dalším místě pak stojí funkčnost a praktičnost nábytku, která umožňuje využít jeho potenciál v plné šíři. Velký důraz je u italského nábytku kladen zejména na jednoduchost a osobitou eleganci, stejně jako na precizní zpracování detailů a výslednou estetickou stránku.

Není italská kuchyně jako italská kuchyně

Pokus zaslechnete pojem „italská kuchyně“ s největší pravděpodobností si představíte křupavou pizzu s vybranými sýry a lahodnými olivami nebo špagety s boloňskou omáčkou, parmezánem a bazalkou. My však pro potřeby tohoto článku odsuneme kulinářskou stránku Itálie na vedlejší kolej a budeme se věnovat stránce designové.

Kuchyně v Itálii – to není jenom pizza a špagety

Typickým italským kuchyním dominují přírodní materiály, ale výjimkou nejsou ani povrchové úpravy pracovních desek a skříněk vyvedené zejména v bílé barvě. Klasický italský nábytek do kuchyně vychází zejména z italské renesance, jež se vyznačovala již výše zmíněnými čistými liniemi a svou jedinečnou funkčností. V italské kuchyni však nebudete postrádat ani notnou dávku elegance anadčasové originality.

Kde pořídíte nábytek s typickým nádechem Itálie?

Pokud chcete i svou kuchyni provonět vůní Itálie, zároveň však preferujete kvalitní nábytek, pak si prohlédněte naši nabídku, do které jsme pro vás zařadili nejen tradiční druhy italských kuchyní, ale také kuchyně moderní, jež mají svůj původ v Itálii. Příprava pokrmů a následné hodování v kuchyni z italské dílny Olivieri bude nezapomenutelným zážitkem, který si budete chtít připomínat zas a znova.