Design your style

Jak vybrat italský nábytek do dětského pokojeDětský pokoj představuje útočiště, ba dokonce království vašeho malého neposedy nebo roztomilé princezny. I přesto, že se jedná o místnost, která nebude vystavena zvídavému oku příchozích návštěv, vyplatí se ji zařídit v podobném stylu jako zbytek bytu či domu. Pokud jste tedy zbývající pokoje vybavili italským nábytkem, je vhodné ve stejném stylu zařídit také dětský pokoj. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak italský nábytek do dětského pokoje vybrat a na co nezapomenout.

Bezpečnost nade vše!

Kde jinde bychom měli myslet na bezpečí svých ratolestí více, než právě v jejich malém království. Proto při výběru italského nábytku zohledňujte nejen jeho vizuální stránku, ale také funkčnost a zejména pak bezpečnost. Snažte se vyvarovat ostrých hran a vybírejte zejména pevné a robustní kusy, u nichž na první pohled nehrozí žádné vážnější nebezpečí.

Kouzlete s prostorem a vsaďte na víceúčelový nábytek

Nábytek v dětském pokoji plní několik zásadních funkcí. Zpravidla musí sloužit ke spaní, učení, ale i hraní. A jelikož ani tuto místnost nelze přifouknout (a že by to bylo občas opravdu potřeba), je ideální „zalovit“ ve vodách víceúčelového italského nábytku. Třeba některé robustnější skříňky mohou sloužit zároveň jako schůdky k posteli nebo pohodlná stolička. Pokud tedy bojujete s každičkým centimetrem prostoru, je sázka na víceúčelový nábytek sázkou na jistotu.

Na postel a židli klaďte zvláštní důraz

Zřejmě těmi nejdůležitějšími kusy nábytku v dětském pokoji a v pokoji pro studenta je kvalitní postel a neméně kvalitní židle k psacímu stolu. Mějte na paměti, že taková postel se může stát kusem nábytku, jenž bude dětský pokoj zvelebovat po mnoho dlouhých let. Zde se tedy nevyplatí šetřit a na výběru si dát extra záležet. To samé platí také u starších dětí a studentů, pro které budete vybírat židli. V tomto případě klaďte důraz na její kvalitu, materiály, z nichž je vyrobena, ale také možnost variabilního nastavení výšky nebo úhlu posedu.