Design your style

Jak vybrat italský nábytek do koupelnyKoupelna je pro někoho královstvím, pro jiného zase místnost, kde tráví jen čas nezbytný k nutné údržbě zevnějšku. Může to být kvalitní italský nábytek, který dodá koupelně luxusní vzhled a možná přiměje všechny skeptiky, aby v ní trávili více času, a rádi. Pojďme se společně podívat, jak takový nábytek do koupelny vybrat.

Co je to nábytek do koupelny?

Věřte, že to není zbytečná otázka. Základem každé koupelny je sprchový kout nebo vana, případně obojí, někdy i toaleta, pokud majitel bytu obě místnosti spojil v jednu. To však za nábytek nepovažujeme. Koupelnovým nábytkem myslíme především skříňky a poličky, které nám poskytují místo k odkládání věcí, jež do koupelny neodmyslitelně patří.
Na druhou se nábytek mnohdy pojí právě se zmíněnými součástmi, například skříňky mívají často vestavěné umyvadlo. Koupelna je sice pravděpodobně nejmenší místnost, v níž trávíme čas, ale vybavit ji tak, aby byla stylová, krásná a zároveň 100% funkční, je poměrně náročné.

Jak nábytek do koupelny vybrat

Zde, stejně jako v jiných případech, platí 2 pravidla – vzít v úvahu rozměry a vzít v úvahu celkový styl koupelny. Ono neustále opakované „dvakrát měř, jednou řež“, má v tomto případě opravdu něco do sebe. Poskládat nábytek do koupelny tak, aby vše „sedělo“, se mnohdy podobá hře se stavebnicí Lego.
Kromě rozměrů a stylu je nutné uvážlivě vybírat i hloubku nábytku, například u skříněk a zásuvek. Standard můžeme stanovit na 45-50 cm, k lepší orientaci je možné dovybavit skříňky organizéry.

Koupelna, barvy a světlo

Zatímco ve větších koupelnách se nemusíme bát tmavších barev, těm menším mohou sednout jedině světlejší odstíny, které ji zvětší a prosvětlí. Bát se nemusíme ani tradiční bílé – ta se dá jednoduše oživit barevnými doplňky.
Zamilujte si svou koupelnu. Stačí k tomu tak málo – udělat ji příjemnější za pomoci správných barev a designového nábytku, třeba toho moderního italského. Uvidíte, že taková proměna dokáže zázraky.