Design your style

Jak vybrat italský nábytek do kuchyněKuchyně je pro mnoho z nás jednou z nejdůležitějších místností v domě či bytě. Nejen, že zde připravujeme nejrůznější kulinářské speciality, také se jedná o místo, kde se pravidelně setkáváme s rodinou či přáteli. Nenucená konverzace v kombinaci s vonícím jídlem dokáže tento prostor proměnit v kouzelné útočiště, do jehož útrob se budou rádi vracet všichni členové rodiny i milé návštěvy. Tíhnete-li k italskému stylu, určitě vás bude zajímat, jak vybrat nábytek, který vaší kuchyni bude slušet.

Dbejte na kvalitu

Kuchyňský nábytek je prakticky tím nejzatíženějším mobiliářem v bytě. To proto, že je vystaven mechanické síle, změnám teplot i značné vlhkosti. Proto se vyplatí vybírat kuchyni u skutečných mistrů ve svém oboru – Italů. Mějte na paměti, že investice do kuchyňského nábytku sice nebude investicí zanedbatelnou, na druhou stranu vám však bude přinášet radost a uspokojení po mnoho dlouhých let. Sázejte proto na kvalitní materiály a robustnější konstrukce.

Neméně důležitá vizuální stránka

Stejně jako kvalita použitých materiálů, je důležitá také vizuální stránka kuchyňského nábytku. Tradiční italští výrobci se zpravidla zaměřují na výrobu rustikálního nábytku do kuchyně, u něhož hraje prim zejména dřevo a pak také na nábytek moderní, který je kombinací skla, plastu i nejrůznějších kovů. Je tedy pouze na vás, v jaké kuchyni se budete cítit dobře a svůj čas zde budete trávit nikoli z donucení, ale pro radost.

Nepodceňujte uspořádání kuchyně ani její funkce

Aby se vám v kuchyni dobře vařilo, ale také večeřelo s rodinou či povídalo s přáteli, zvýšenou pozornost věnujte jejímu uspořádání. Pokud vám to prostor a rozměry místnosti dovolují, oddělte od sebe jednotlivé zóny sloužící k přípravě jídla i jeho následné konzumaci. Praktickým řešením jsou multifunkční kuchyňské ostrůvky, díky nimž je příprava jídla pravým a nefalšovaným zážitkem. Pro setkávání s rodinou a pohodové hodování jsou pak ideální větší jídelní stoly s dostatkem prostoru pro všechny členy. Pokec s kamarádkou nad skleničkou dobrého vína pak můžete realizovat třeba u praktického baru, který italští designéři hojně zařazují do svých návrhů.