Design your style

Jak vybrat italský nábytek do ložniceČlověk může propadnout dojmu, že vybavit ložnici nábytkem je snadné, protože v této místnosti mnoho nábytku nepotřebujeme. To je sice pravda, přesto však na jeho výběru hodně záleží. Každé ložnici totiž vévodí postel, kterou nelze přehlédnout, noční stolky, jež jí sekundují, skříně, případně jiné doplňky, které z obyčejné ložnice udělají místo, v němž se odrazí osobnost jejího obyvatele.

Postel nelze podcenit

Víte, že člověk stráví spánkem přibližně jednu třetinu života? Proto by měl dbát na to, aby měl jeho spánek jistou úroveň. Je samozřejmé, že onu třetinu života nestrávíme v jedné posteli, přesto bychom její výběr nikdy neměli podceňovat. Do postele chodíme odpočívat a čerpat novou energii – proto bychom se do ní měli těšit. A to je důvod, proč by nám mělo záležet na tom, jak vypadá a jak nás působí ložnice jako celek.

2 kritéria pro výběr postele

Základním parametrem pro výběr postele jsou její rozměry. Při výběru musíme vědět, jak velkou postel si můžeme pořídit, abychom se nepotýkali s nedostatkem prostoru v ložnici – to by nám pobyt v ní hodně znepříjemňovalo. Druhým parametrem je styl nábytku. Pokud jste se rozhodli pro italský nábytek, máte v podstatě na výběr ze dvou možností. Buď se rozhodnete pro romantický rustikální nábytek, který změní vaši ložnici v pohádku, nebo pro moderní nábytek s čistými liniemi. Záleží na tom, do jakého stylu jsou laděny ostatní místnosti vašeho bytu či domu.

Doplňky a barvy vybírejte s citem

Pokud se rozhodnete pro postel v konkrétním stylu, zákonitě musíte tentýž styl dodržet i u skříně, pokud ji v ložnici máte, u nočních stolků, případně u jiných doplňků, například u dekorací.

Co se barev týče, pokud nemáte potíže se spánkem, můžete zvolit jakoukoli barvu, kterou máte rádi. Ti, kteří se však potýkají s nespavostí nebo naopak s nadměrnou spavostí by si měli volit výmalbu uvážlivěji. Obecně se do ložnice doporučují všechny odstíny od čistě bílé až po čokoládově hnědou.

Vytvořte si z ložnice dokonalé místo k odpočinku a k čerpání nových sil díky kvalitnímu italskému nábytku, který dodá každé místnosti jedinečný styl a šarm. Mějte svou ložnici rádi.