Design your style

Jak vybrat italský nábytek do obývacího pokojeChystáte se vybavit obývací pokoj ve svém novém bytě, nebo chcete jen dát nový vzhled obývacímu pokoji, v němž trávíte čas už roky? Skvělou volbou může být v obou případech italský nábytek, který promění jakýkoli obývací pokoj v luxusní místnost, v níž budete rádi odpočívat a trávit čas s rodinou i s návštěvami. Pokud nemáte jasno v tom, jak přistoupit k jeho volbě, inspirujte se radami, které jsme pro vás sepsali právě v tomto článku.

Co patří do obývacího pokoje?

Možná to zní směšně, ale tato otázka je vážně na místě. Nejprve je třeba si uvědomit, co všechno chcete ve svém obývacím pokoji mít. Samozřejmostí bývá gauč, jedno nebo dvě křesla, stolek (i těch může být několik). Součástí mohou být nejrozmanitější skříňky, komody, poličky nebo obývací stěny, které před časem odstartovaly svou renesanci. Je jen na vás, v jakém poměru chcete mít nábytek a volný prostor. Podle tohoto parametru potom zvolte veškeré vybavení.

Italský nábytek promění obývací pokoj v luxusní místo

Italský nábytek obvykle rozdělujeme na 2 hlavní proudy – na moderní a rustikální. Oba směry jsou nádherné, mají své kouzlo i mnoho příznivců. Záleží tedy pouze na vašem rozhodnutí, zda necháte svůj obývací pokoj protkat skrz na skrz romantickou atmosférou, kterou mu dodá mohutný rustikální nábytek, nebo zda dáte přednost jednoduchosti, nápaditosti a symetrické vyrovnanosti moderního stylu.

Barvy? Rozhodně teplejší!

Obývací pokoj by měl lákat k odpočinku a evokovat útulnost a bezpečí. Proto je vhodné volit do něj teplejší barvy výmalby, například žlutou nebo oranžovou, ideálně v kombinaci s bílým stropem nebo s jednou bílou stěnou navíc. I zde samozřejmě záleží na vašich preferencích, na tom, jaké barvy máte vy sami rádi a jaké se budou hodit k nábytku vašich snů.

Zařídit obývací pokoj v novém stylu s italským nábytkem je velkým krokem, po jeho dokončení však budete jistě rádi, že jste se odhodlali ho udělat. Vybírejte nábytek srdcem, nechte promlouvat své emoce. Jen tak se budete v „novém“ obývacím pokoji cítit skvěle.