Design your style

Jak vybrat italský nábytek do pracovnyKaždý, kdo se neživí rukama a navíc má ještě to štěstí, že může pracovat z domova, nutně potřebuje plně funkční a zároveň útulnou a designově pěknou pracovnu, v níž bude rád trávit čas. Pracovnu samozřejmě využije každý, kdo má svou kancelář mimo domov, ale někdy si potřebuje vzít práci domů – pro něj to platí dvojnásob, aby s prací, kterou není příliš zvyklý vykonávat doma, neotálel. Funkčnost a design umí dokonale skloubit italský nábytek. A jak si ho tedy do pracovny vybrat?

Co do pracovny vybrat

Stejně jako ložnici vévodí postel, správné pracovně dominuje prostorný pracovní stůl. Od něj byste měli při vybavování pracovny začít. Jakmile budete znát rozměry, které si můžete vzhledem k velikosti místnosti dovolit, můžete se zaměřit na styl, v jakém svou pracovnu chcete mít. Pokud jste se rozhodli pro italský nábytek, jistě jste zaregistrovali moderní styl, který je dokonale designový a jakékoli pracovně dodá nádech luxusu. Možná by se vám ale více zamlouval rustikální nábytek, taktéž italský. Ten se vyznačuje svou robustností a masivním provedením.

Ke stolu vždy samozřejmě patří židle nebo vhodné křeslo. Zde už není příliš co řešit ve smyslu rozměrů a stylu. Záleží spíš na tom, aby splňovalo ergonomické požadavky, a aby ladilo ke stolu. Stejně tak je tomu u zbytku nábytku, kterým může být skříň nebo menší skříňky, gauč, poličky, knihovny či zásuvky.

Ladí váš nábytek s výmalbou?

Pokud se rozhodnete pro nábytek tmavších odstínů, rozhodně byste měli zvolit výmalbu ve světlejších tónech, aby vaše pracovna nepůsobila příliš ponuře. Jestliže je váš nábytek světlejší, můžete si naopak dovolit vybrat k výmalbě tmavší odstíny. Co dokonale rozproudí vaši kreativitu a pracovní elán, je údajně fialová barva, která se v současnosti do pracoven doporučuje. Váhat ale nemusíte ani u jiných barev, které se vám líbí. Vhodné jsou například i světlé pastelové barvy, pracovní výkon údajně zvyšuje žlutá a oranžová barva.

Pracovna je nejproduktivnější místností vašeho bytu či domu. Vytěžte z jejího ducha co nejvíce tím, že ji vybavíte vhodným nábytkem a zvolíte do ní správné barvy. Výsledek brzy pocítíte na vlastní kůži.