Design your style

Jak vybrat italský nábytek na zahraduJen si představte tu pohodu – sluníčko, čerstvý větřík, marinované masíčko na rozpáleném grilu, oblíbená značka piva nebo chutný vinný střik v okruhu nejbližších přátel. Že přesně nějak takhle si malujete tu pravou letní pohodu na zahrádce? My taky. Proto jsme pro vás připravili tento praktický manuál, díky němuž luxusním italským nábytkem vybavíte svou zahrádku jedna radost.

Umístění nábytku

V první řadě je nutné uvědomit si, zda bude nábytek během letní sezóny vystaven přímému slunečnímu záření a rozmarům počasí nebo bude situován pod pergolou či stříškou. Je-li nábytek vystaven dešti, slunci a povětrnostním vlivům, logicky každého z nás napadne, že bude nutno výběr této skutečnosti podřídit. V takovém případě sázejte na odolné a vysoce kvalitní materiály, jimž rozmary počasí nijak výrazně neuškodí.

K čemu nábytek využijete?

Dalším faktorem, který je nutno při výběru zahradního nábytku zohlednit, je jeho funkce. Pokud má nábytek sloužit výlučně ke stolování, musí mít určitou výšku, ale třeba také hloubku sedu. Jestliže chcete svou zahrádku či terasu opatřit lenoškou nebo pohodlným lehátkem, je důležité dbát zejména na jeho komfort, polohovatelnost a pohodlné ulehání či opětovné vstávání.

Výběr materiálu zahradního nábytku nepodceňte

Italové obecně milují dřevo. Tradičním kolekcím s rustikálním vzezřením proto dominují nejrůznější dřevěné variace. U moderních kolekcí dřevo ustupuje plastu, kovu a sklu. Mějte ovšem na paměti, že dřevo vyžaduje pracnější a důkladnější údržbu, než plast, kov či sklo. Také životnost dřevěného nábytku nemusí být totožná s životností nábytku z plastu, kovu či skla. Ve finále je tedy jen na vás, jaký materiál zahradního nábytku si zvolíte. Nabídka z dílen italských velmistrů je i v tomto sektoru velmi bohatá a nadmíru lákavá.