Design your style

Jak vybrat luxusní italský nábytek?Italský nábytek je již od pradávna symbolem luxusu a nadčasového designu. Kreativní nápady, stejně jako unikátní tvary a originální kombinace v nás vyvolávají různé dojmy a emoce. Nábytek v italském stylu si buďto zamilujete nebo jej budete nepokrytě nesnášet. Nic mezi tím jednoduše neexistuje. Pokud ovšem patříte k první zmíněné skupině a svůj byt či dům si budete chtít luxusním italským nábytkem vybavit, na následujících řádcích vám prozradíme, jak na to.

Investujte výlučně do originálů

Italský nábytek, a zvláště pak ten luxusní, je pochopitelně spjat s vyšší cenou. Tato daň je ovšem vykoupena jeho kvalitou, originalitou a dlouhou životností. Proto se větší investice nezalekněte, ale spíše ji přijměte jako fakt, díky němuž bude váš interiér zdobit mistrovské dílo, jež si zaslouží nemalou pozornost.  Zde je na místě upozornit na nekvalitní padělky a napodobeniny nemající s kvalitním nábytkem v italském stylu pranic společného. Aby váš interiér tedy zdobil skutečný originál, jednotlivé kousky vybírejte výlučně u známých a ověřených prodejců.

Dvakrát měř, jednou řež

Ještě před tím, než vezmete prodejny luxusního italského nábytku útokem, pořádně zaměřte dispozice bytu či domu a s rozměry dále pracujte. Není většího zklamání, než přivézt si překrásnou italskou komodu nebo postel a zjistit, že nemáte prostory pro její umístění. Jelikož je montování a následné rozmontování italského nábytku prakticky nemožné, je nutné jej umístit hned na „první dobrou“.

Všeho moc škodí

Jakmile vyřešíte prostorové záležitosti, zaměřte se na estetickou stránku. Jelikož do svého interiéru pořizujete luxusní italský nábytek, mějte na paměti, že jednotlivé kusy budou samy o sobě dosti výrazným prvkem místnosti. Proto si dávejte pozor na zbytečné prolínání stylů i barevné kombinace. I zde se řiďte zlatým pravidlem, které říká, že: „všeho moc škodí“.