Design your style

Jaké materiály jsou in v roce 2015? Prozradíme vám to!


 Chystáte se oživit nebo rekonstruovat interiér? Zbavujete se všeho, co vám připomíná nudnou a fádní minulost? Zajímá vás, jaké materiály v letošním roce pofrčí? Odpovědi na vaše otázky jsou součástí následujících článků. Čtěte proto pozorně, ať vám neunikne žádná důležitá informace!

Chladný kov hraje prim

Absolutním hitem, co se oblasti materiálového provedení týče, je atraktivní kov. I přesto, že tento materiál působí možná až příliš jednoduchým a ne zrovna dvakrát přívětivým dojmem, v moderních interiérech se bude perfektně vyjímat. Tento oblíbený materiál je synonymem luxusu a hodí se prakticky do jakéhokoli interiéru. Velmi efektně působí leštěný kov v kombinaci se sklem, díky kterému získá interiér nádech futurismu.

S čím kov kombinovat?

Jak jsme již zmínili výše, kovové doplňky se hodí prakticky do jakéhokoli interiéru. Je úplně jedno, zda máte byt zařízený v italském nebo vintage stylu, kov mu vetkne onu pomyslnou třešničku na dortu a dotvoří celkovou koncepci interiéru. Velmi efektně působ s chladnějšími barvami, jakými je například modrá, ocelově šedá nebo šedo-fialová, které jsou v letošním roce také velmi oblíbené a žádané. Nic nezkazíte ani tehdy, pokud mezi sebou zkombinujete různé druhy kovů s odlišnou barvou i leskem. Fantazii se při zařizování interiéru meze nekladou, ba právě naopak!

Že vám kov „nevoní“? Máme pro vás alternativu

Kromě kovu jsou v letošním roce „in“ také přírodní materiály, mezi něž patří dřevo a kámen. Celý rok 2015 se tentokrát nese v duchu renovace a obnovy starých materiálů a vzpomínek, pokud tedy doma máte starší dřevěný stolek, nebojte se jej vyspravit a vytvořit z něj dominantu obývacího pokoje, předsíně nebo pokoje pro hosty. V módě jsou zejména dřeva s patinou i světlé a exotické druhy dřevin, které lze perfektně zkombinovat s přírodní kůží, již výše zmíněným kovem nebo neobvyklými textiliemi s dekorativními vzory a etno potiskem.

Skrytý význam přírody

Vpusťte do svého příbytku kus přírody a nechte se zlákat moderními trendy, jen ž v sobě ukrývají jedno skryté poselství. Přírodní materiály, hrající prim v moderních interiérech současnosti, totiž reprezentují současné ekologicky šetrné cítění v oblasti designu, které by nemělo být nikomu z nás tak úplně cizí.