Design your style

Bude se vám do bytu hodit italský nábytek?


 Zamilovali jste si luxusní italský nábytek a hodláte jím vybavit svůj stávající interiér. Po prvotním nadšení vás však s největší pravděpodobností zahalí pochyby a myšlenky na to, zda jste se přiklonili ke správnému rozhodnutí. Bude se vám do domu či bytu italský nábytek hodit? Co všechno budete muset tomuto stylu podřídit? A jakých chyb se při zařizování vyvarovat? Odpovědi na všechny tyto a spoustu dalších otázek jsou součástí následujícího článku.

Základní pravidla, která je nutno dodržet

Jelikož je italský nábytek sám o sobě velmi originálním a dominantním prvkem místnosti, je potřeba dbát při jejím zařizování na určitou střídmost. Nesnažte se za každou cenu vyplnit každé prázdné místo nebo nezaplněný roh. Ve finále totiž tímto jednáním můžete nadělat více škody, nežli užitku. Při zařizování interiéru italským nábytkem tedy mějte na paměti, že pracujete s uměleckým dílem italských velmistrů, jenž nepřipouští žádné kompromisy mezi designem a originalitou.

Nedělejte zbytečné chyby!

Rozhodnete-li se italským nábytkem zařídit pouze jednu místnost, rozhodně se nejedná o žádný rozmar nebo neomluvitelnou chybu. Držte se však osvědčeného pravidla, které říká, že odlišně zařízená místnost by měla být opatřena dveřmi. Při zařizování průchozích místností (například kuchyně + jídelna nebo předsíň + obývací pokoj) je vhodné zařídit je jednotným stylem i nábytkem.

Můj dům, můj hrad

Pokud přemýšlíte nad tím, zda se vám italský nábytek bude do interiéru hodit, pak mějte na paměti, že to vy sami vytváříte celkový koncept a vzhled místnosti. Pokud se tedy budete cítit komfortně a útulně, váš záměr se zdařil na 100 %. S italským nábytkem lze poměrně variabilně pracovat. Jelikož v sobě zahrnuje několik stylů napříč staletími, můžete jej skombinovat s moderními i rustikálními doplňky. I zde se ovšem řiďte starého známého pravidla: „všeho s mírou“ a nesnažte se kombinovat za každou cenu. I při zařizování interiéru totiž platí, že méně někdy znamená více.