Design your style

Kam se hodí rustikální nábytek

Na rustikální nábytek se v posledních letech pějí ódy. Je příjemný na pohled, umí navodit klidnou a příjemně hřejivou atmosféru a k tomu všemu je i stoprocentně praktický a funkční. Nad smyslem pro estetiku i funkčnost, který výrobci moderního rustikálníhDo chalupy, domu i bytu

Rustikální nábytek se snad vždy hodí do klasické venkovské chaty, v níž dokresluje venkovskou idylu. Typický klid ale může vyzařovat i v moderním rodinném domě, ba dokonce i v bytě v paneláku.

Pokud plánujete vybavit rustikálním nábytkem rodinný dům, měli byste zauvažovat i o přizpůsobení exteriéru domu tomuto stylu. Čistě moderní dům, například ve tvaru krychle a ke všemu z 50 % prosklený, nedovolí rustikálnímu nábytku vyniknout, nábytek se do něj nebude hodit.

Situace je trochu jiná v panelovém domě, jehož vzhled si nevybíráme. Byt je však uzavřená jednotka, kterou si můžete vyšperkovat po svém, i kdyby chodbu před dveřmi do bytu „zdobilo“ graffiti. V takové situaci však počítejte s tím, že rustikální nábytek je opravdu masivní a nehodí se do malých prostor. Velké, vzdušné byty nabídnou nábytku dostatek místa a vy s jeho pomocí vytvoříte nádhernou atmosféru. V malých bytech byste však mohli brzy dojít ke zklamání – masivní kusy nábytku by vám zabíraly místo, kterého už beztak nemáte moc.

Obývák, ložnice, kuchyň… Jak je sladit?

Pokud už máte jasno v tom, že se vám rustikální nábytek líbí a bude se do vašeho interiéru hodit, můžete ho mít kdekoli, v jakékoli místnosti. Jednotlivé místnosti by spolu však měly alespoň trochu ladit. Rustikální nábytek je specifický a s kombinací s nábytkem z prodejních řetězců nebo extra moderním nábytkem byste moc krásy nenadělali.

Dopřejte si romantiku i klid

Ať už bydlíte ve venkovském domku nebo velkém městském bytě, pokud se vám líbí vzhled i duch moderního rustikálního nábytku, nebojte se ho. Vytvoří u vás doma příjemnou a poklidnou atmosféru. Neexperimentujte s ním však současně s jiným výrazným nábytkem, takové experimenty nepůsobí dobře.