Design your style

Moderní šatní skříněJak vybírat novou šatní skříň + 2 designové tipy z naší nabídky

 Milujete moderně zařízené interiéry a kvalitní nábytek? Pak právě vám je určen tento článek! Prozradíme vám, podle čeho vybírat šatní skříně do své ložnice, obývacího pokoje či do haly nebo předsíně. Zároveň vás seznámíme se základními materiály, z nichž jsou šatní skříně vyráběny nejčastěji. Kromě toho vám také doporučíme 2 moderní šatní skříně z naší nabídky. Pohodlně se tedy usaďte a nechte se inspirovat následujícím řádky.

Jak novou skříň vybírat?

Pořízení kvalitní skříně nepatří mezi zanedbatelné položky. Jelikož se však jedná o nezbytnou součást interiéru, je třeba přikládat správnému výběru značný důraz. Skříň, stejně jako kterýkoli jiný kus nábytku, by měla ladit s celkovým konceptem místnosti. Jako první je však potřeba zvolit správné rozměry a vůbec rozvržení vnitřcích prostor skříně. Pokud sázíte na skříně vestavné, pak se poraďte se stolaře, truhlářem nebo firmou, kterou v této souvislosti hodláte oslovit. V případě, že nakupujete již hotovou skříň, pak věnujte dostatečnou pozornost místu, na něž ji chcete umístit. Toto místo raději vícekrát přeměřte, ať máte jistot umístění vybrané skříně bez dalších komplikací. Důraz při výběru skříně pak klaďte také na materiálové zpracování, stejně jako na kvalitu pantů, úchytek a samotného kování.

Masiv nebo lamino?

V předchozím odstavci jsme nastínili, že je potřeba věnovat pozornost také výběru vhodného materiálu. Nejčastěji se majitelé domů a bytových jednotek rozhodují mezi laminátem a masivem. Oba dva materiály mají své specifické výhody a nedostatky. Pojďme se proto nyní společně podívat na některé z nich. U skříní z laminátu můžeme vidět jednu z hlavních předností v jejich cenové dostupnosti. I přes poměrně nízkou cenu se však jedná o kvalitní, velmi tvrdý a snadno udržovatelný materiál, který je dostupný v různobarevném provedení. Menší nevýhodou je nižší životnost oproti druhému zmiňovanému materiálu – masivu. Masiv představuje velmi luxusní a vysoce kvalitní materiál s maximální životností.  Každý kus nábytku, vyrobeného z masivu, je nadčasovým originálem, jenž působí v interiéru opravdu velmi honosně. Jedinou nevýhodou šatních skříní z masivu je jejich cena.

2 tipy na šatní skříně z naší nabídky

Jak jsme slíbili v úvodu, součástí tohoto článku budou také 2 tipy na luxusní skříně z dílen italských mistrů značky Olivieri. Prvním kusem nábytku, je moderní šatní skříň STRIPE, jež vás na první pohled uchvátí svým nadčasovým vzhledem stejně jako značnou prostorností. STRIPE představuje unikátní koncept vnitřního vybavení a rozmístění vodorovných panelů na lakovaných dveřích, který si jednoduše zamilujete hned na první pohled. Druhým tipem z našeho sortimentu je skříň s posuvnými dveřmi BAND, která se hodí zejména do větších interiérů. Specifikem dveří BAND jsou jejich ozdobné svislé profily v kombinaci s originální povrchovou úpravou. Jelikož se jedná o skříně vyráběné na zakázku, máte jejich vzhled, rozměry, ale i veškeré další prvky výlučně ve svých rukou. Stačí nás pouze kontaktovat se svým přáním a představami a o vaši naprostou spokojenost se následně již postará profesionální tým společnosti Olivieri.