Design your style

Nábytek do pracovnyBez jakého nábytku se v pracovně neobejdete?

 

Máte to štěstí a můžete pracovat z pohodlí svého domova? Nebo si jednoduše práci domů nosíte, protože v zaměstnání nemáte pro výkon náročnějších úkonů ideální pracovní prostředí? Ať již jsou důvody, proč musíte pracovat v prostředí svého domova jakékoli, jistě začnete dříve nebo později uvažovat, zda nepřebudovat zbytečně velkou šatnu nebo přijímací halu na domácí pracovnu. Víte, bez jakého nábytku se v této pracovně neobejdete? My ano a prozradíme vám to!

Základem je psací stůl

Dominantou celé pracovny je tradičně psací stůl. Ten by měl působit nejen funkčním, ale zejména designovým dojmem. Výšku stolu přizpůsobte výšce své postavy a výšce židle, kterou hodláte ke stolu umístit. Příliš nízký stůl by mohl stát za rozvojem celé škály komplikací spojených s pohybovým aparátem. Pořídíte-li si stůl, který bude naopak přehnaně vysoký, zřejmě se vám u něj také nebude dobře sedět ani pracovat. Stůl, který do pracovny umístíte, by měl být vyroben z kvalitních materiálů. Ty se totiž nepochybně podepíšou na jeho životnosti.

Poličky, skříně, komody

Další prvky, které by neměly v pracovně chybět, budou s největší pravděpodobností sloužit k ukládání dokumentů, šanonů nebo kancelářských pomůcek. Pracovnu by tedy bylo vhodné vybavit nějakou komodou, vitrínou, poličkami nebo skříněmi. Na našem trhu se pomalu, ale jistě objevují netradiční uspořádání skříní určených speciálně pro domácí pracovny, které neobsahují klasické poličky, nýbrž plochy pro zakládání spisů nebo nejrůznějších druhů šanonů.

Co dál?

Jak již bylo zmíněno výše, součástí pracovny by mělo být kvalitní křeslo nebo pohodlná kancelářská židle. Uvědomte si, že na této židli budete trávit poměrně dost času, na jejím výběru si tedy dejte skutečně záležet a u konkrétních variant nešetřete. Myslete také na to, že pracovna by měla být dostatečně osvětlená a pokud možno situovaná v blízkosti oken. Nezapomeňte ani na její vhodnou výmalbu. Mezi barvy, které povzbuzují tělo, mysl i kreativitu patří třeba bílá, světle modrá, zelená nebo některé odstíny fialové.