Design your style

Italský nábytek Olivieri: na scéně již více než 80 let


Historie společnosti Olivieri se začala psát před více než 80 lety. Příběh jedné rodiny a čtyř generací fascinuje i v dnešních dobách prakticky celý svět. Pojďme se společně podívat na stopy, které jméno Olivieri v nábytkářském průmyslu zanechalo a inspirujme se tradicí, čistými liniemi, stejně jako perfekcionismem či životním stylem typické italské rodiny, jež povznesla umění a design nábytku na zcela novou a doposud nepoznanou úroveň.

Dřevo jako materiál zasluhující pozornost

Již v raném mládí měl zakladatel značky Gregorio Olivieri k dřevu a výrobkům z něj hodně blízko. Fascinovaly jej jeho tvary, okouzlila ho typická vůně, stejně jako originální struktura a unikátní vzezření každého kousku dřeva, které se mu dostalo do rukou. To vše vedlo k tomu, že již v pouhých devíti letech Gregorio vyřezával originální dřeváky, jenž sklidily obdiv nejen u samotné rodiny, ale také u rodinných známých a širokého okruhu přátel. Jelikož byl Gregorio manuálně nadaný a velmi zručný, dřeváky postupně vystřídaly nejrůznější bytové doplňky, které předurčily budoucnost jedné typické italské rodiny.

Zlomový rok 1929

První dochovaná úřední listina obsahující zmínku o rodině Olivieri je opatřena rokem 1929 a prosbou Gregoria Olivieriho, jenž na několika řádcích žádá o souhlas s rozšířením stávající továrny. V pouhých 21 letech dosáhl toho, že v severní Itálii snad nebyl nikdo, kdo by neznal jeho jméno. Pod sebou měl několik zaměstnanců a vlastnil dokonce řadu strojů, díky nimž byla výroba tradičního italského nábytku opět o něco jednodušší.

Z generace na generaci

Do chodu společnosti se po nějaké době zapojil také Gregoriův syn Tullio, ve kterém dřímaly skvělé inovátorské sklony. Jeho otec ani na chvíli nezalitoval svého rozhodnutí, Tullio totiž ve firmě nastolil zásadní změny, jež přispěly k ještě většímu rozkvětu a úspěchu napříč generacemi i národy. Jelikož Tullio po otci zdědil lásku ke dřevu, snažil se opracovávání tohoto materiálu ještě více zefektivnit a vylepšit. Z jeho nápadů vzešlo 9 patentů a nespočet originálních výrobků té nejvyšší kvality.

Zpátky do současnosti

Rok 1967 se nesl v duchu dalšího rozšiřování a budování nové továrny. V té Tullio zavedl nové techniky a doposud neaplikované moderní výrobní postupy. V současné době jsou ve vedení firmy 3 synové Tullia - Marco, Enrico a Cinzio, kteří drží otěže v rukou stejně pevně, jako to měl ve zvyku jejich otec. Jak lze z výše uvedeného vypozorovat, cesta k úspěchu tohoto tradičního výrobce kvalitního italského nábytku byla dlouhá a trnitá. Na jejím konci ovšem čekala zasloužená odměna v podobě luxusních výrobků s nezaměnitelným italským designem a řadou spokojených zákazníků z celého světa.