Design your style

Noční stolekNoční stolek v ložnici nemusí být nudný – 3 tipy na jeho oživení

Ložnice je místem, ve kterém trávíme zhruba jednu třetinu svého domova. Po náročném pracovním dni nám tato místnost poskytuje útočiště a úkryt před nevlídným světem „tam venku“. Právě z tohoto důvodu bychom neměli zařízení ložnice, potažmo doplňky, jež jsou pro tuto místnost nezbytné, za žádných okolností podceňovat. Jistě všichni se shodneme na tom, že dominantou celé místnosti je nepochybně kvalitní postel a neméně kvalitní matrace. A co je součástí většiny postelí? Noční stolky! Ty nemusí být za žádných okolností nudné. Na následující řádky jsme si pro vás připravili 3 tipy, jak noční stolky vybírat tak, aby se staly plnohodnotnou součástí ložnice a zároveň nepůsobily nudným a fádním dojmem.

Tip č. 1 – nevšední materiálová kombinace

 

Ano, celá koncepce ložnice, potažmo její zařízení by spolu mělo ladit. Ovšem není to trošku nuda, pokud tuto místnost „převlečete“ do jednotného dubového kabátu? Nebo zvolíte obyčejný laminát v bílé barvě? Chcete-li tuto místnost alespoň trošičku osvěžit, pak vsaďte na netradiční materiálové kombinace třeba právě nočních stolků. Ty by měly pochopitelně ladit se samotnou postelí, pokud se však rozhodnete pro kombinaci netradičních materiálů, z nichž budou tyto stolky vyrobeny, pak rozhodně nešlápnete vedle. Co takhle zkombinovat masiv s laminátem? Nebo kvalitní plast se dřevem? Výsledek vás velmi mile překvapí.

Tip č. 2 – pohrajte si s barvičkami

 

Bílá s černou? Nuda! Zemité odstíny? Nuda! Nebojte se nápadných barevných kombinací a zvolte v místnosti třeba jednu dominantní barvu a další jednu či dvě barvy doplňkové. Stejného pravidla se držte také při výběru nočních stolků. Třeba takové noční stolky z kolekce Olivieri – On vás dostanou elegantní bílo-červenou kombinací, jež bude skvěle pasovat právě do vaší ložnice.

Tip č. 3 – pravidelné stolky vyměňte za ty asymetrické


I přesto, že trendy posledních let hovoří ve prospěch hranatých a pravidelných bytových doplňků, ba i samotného nábytku, nebojte se vybočit ze zajetých pravidel a symetrickou koncepci pokoje „rozbítasymetrickými nočními stolky. Pokud vám to prostor ložnice dovoluje, vsaďte na jejich oblou variantu nebo si pořiďte vysoce elegantní a luxusní stolky, jež jsou doménou dílen italských designérů.