Design your style

Převlékáme interiér do letního kabátu – 5 praktických tipů pro vás


 Nemůžete se dočkat léta, pohodové atmosféry a sluníčka? Nechce se vám čekat na první letní dny nebo tolik očekávanou dovolenou u moře? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, pak nepřestávejte číst následující řádky, na nichž vám prozradíme 5 zajímavých tipů, díky kterým se vám podaří naladit interiér na tu správnou letní vlnu.

Tip č. 1 – bez barviček by to nešlo

Ještě předtím, než začnete nakupovat nábytek, doplňky a nezbytné maličkosti, prohlédněte si svůj interiér a zamyslete se nad tím, zda by nesnesl větší či menší barevnou proměnu. Chcete-li jej stylizovat do letního kabátu, vsaďte na tradiční teplé kombinace barev, mezi kterými nechybí žlutá, oranžová nebo béžová. Vedle nešlápnete ani se světlejší zelenou nebo námořnickou modří.

Tip č. 2 – materiály, které dodají prostoru letní nádech

S jakými materiály se během léta tradičně setkáváte? Sušené seno, zlatavý písek, voňavé naplavené dřevo, nebo i mušličky a kamínky – to vše si do svého interiéru pořiďte v dostatečné zásobě. Zapomenout nesmíme ani na nejrůznější druhy tkaných textilií. Nebojte se jednotlivé materiály kombinovat a zapomeňte na pravidlo, že: „Méně znamená více“. Při stylizování interiéru do letního kabátu se můžete pořádně rozšoupnout! Inspirujte se třeba italským stylem a jeho netradičními kombinacemi, které jsou pro období léta doslova jako stvořené.

Tip č. 3 – vsaďte na námořnický styl

Léto je pro mnohé z nás synonymem dovolených u moře. Vonící borovicové háje, tyrkysově modrá voda, hladinu brázdící bárky nebo běloskvoucí písek – to všechno se vybaví řadě z nás, pokud si představíme ideální trávení letní dovolené. Tento námořnický styl ovšem můžete skvěle začlenit také do svého interiéru. Stačí si pořídit nezbytné doplňky a správně je naaranžovat.

Tip č. 4 – řezané květiny dotvoří atmosféru

Tu pravou letní atmosféru vašemu příbytku propůjčí i čerstvě nařezané květiny. Zamířit pochopitelně můžete do nejbližšího květinářství, pokud ovšem chcete ušetřit a navíc interiéru vdechnout autentickou atmosféru, vsaďte na luční čerstvě natrhané květiny. Ideální je vlčí mák, jetel, chrpa nebo luční zvonek. Kytici nezapomeňte doplnit o vzrostlé trávy nebo svazeček listů či větvičky lípy, javoru, buku nebo dubu.

Tip č. 5 – nezapomeňte na doplňky

Vezměte útokem květinářství, hobby markety nebo obchůdky s potřebami pro šikovné ruce a poohlédněte se po nějakých letních doplňcích. Vedle nešlápnete se skleněnými kamínky či barevnými písky v teplých barvách nebo odstínech modré. Ve vašem interiéru se budou také skvěle vyjímat mušle, hvězdice nebo další mořské poklady. Nezapomeňte probrat ani skříně a zásuvky, v nichž určitě najdete zapomenuté kamínky z dovolených, mušle nebo jiné doplňky, jež interiéru vdechnou ten správný letní nádech.