Design your style

6 důvodů, proč je rustikální nábytek tak populární

Zvažujeme, v jakém stylu zařídit svůj interiér? Narazili jste na rustikální nábytek, o kterém jste si dodnes mysleli, že má období své největší slávy již dávno za sebou? Pak věřte, že je tomu právě naopak! Ani minimalismus, ani interiéry zařízené v industNenapodobitelný masiv

Základem rustikálního stylu je nepochybně nábytek z kvalitního masivu. Masiv je nenapodobitelným materiálem, který nás fascinuje již mnoho dlouhých let. Přestože masiv nepatří mezi nejlevnější materiály, jeho výhody určité nedostatky značně kompenzují. Díky kvalitnímu materiálu, jenž masiv nepochybně je, vám interiér zařízený v rustikálním stylu bude přinášet radost po mnoho dlouhých let.

Precizní řemeslné zpracování

Pro rustikální nábytek je kromě masivu příznačné též precizní řemeslné zpracování a důraz na detaily. Dokonalé linie, čisté řezy, profilování, kazetová dvířka s rámečkem nebo vyřezávaná zdobení – to vše je doménou kvalitního rustikálního nábytku, který je jednoduše nezaměnitelný a hlavně nenapodobitelný.

Originální vzhled

S výše uvedenými body nepochybně souvisí i originální vzhled jednotlivých kusů. Pokud si chcete interiér vybavit něčím doopravdy vkusným a netradičním, nikoli lisovanými deskami, vyráběnými v míře větší nežli malé, jež jsou doménou tuzemských prodejen s nábytkem, je sázka na rustikální nábytek sázkou na jistotu!  Svérázná kresba dřeva, v kombinaci s originálními odstíny a dalšími drobnými nuancemi, je jednoduše zárukou nadčasové originality, která řadě dnešních interiérů schází.

Dlouhá životnost

Kvalitní materiály, které byly pro výrobu rustikálního nábytku použity, stejně jako perfektní řemeslné opracování, je neodmyslitelně spjato s dlouhou životností rustikálního nábytku. Ta kompenzuje prvotní investici, jež je pro jeho pořízení bohužel nezbytná.

Příjemné barvy a materiály

Neoddiskutovatelnou výhodou je též pocit, který dřevo vyvolává. Tento příjemný materiál se svou typickou barevnou škálou dokáže vykouzlit úsměv na rtech i tomu největšímu pesimistovi. Přírodní barvy v kombinaci s jedinečnou vůní dřeva navíc navodí tu správnou pohodovou atmosféru.

Útulnost a osobitost interiéru

Poslední na našem „seznamu výhod“ je také útulnost a osobitá povaha rustikálně zařízeného interiéru, která ve vás vyvolá nostalgické vzpomínky na doby dávno minulé. Dřevo je zkrátka dřevo a jeho hřejivá povaha dodává interiéru zcela nový rozměr.