Design your style

Rustikální nábytek – kouzelný nábytek s vlastní duší

Zapomeňte na mýtus, že rustikální nábytek se hodí pouze do starších interiérů, kde jen elegantně dokresluje ducha dob dávno minulých. Moderní rustikální nábytek může i z bytu, jeho styl udává současnost, udělat neobyčejné místo, v němž budete rádi trávitMasivní dřevěný nábytek jako by nás na jednu stranu vtahoval do minulosti, a přitom si své kouzlo uchovával i v přetechnizované současnosti. Hodí v podstatě kamkoli, kde bude mít své příznivce. Někdy je však třeba vybírat ho s rozmyslem, aby ladil s vybavením interiéru, například v obývacím pokoji nebo se spotřebiči v kuchyni.

Dřevo je nesmrtelné…

Dřevěný nábytek, zvláště ten masivní, si své milovníky najde snad v každé době. Proto jeho výrobci na tento materiál stále vsázejí. Jistě vás napadne, v jakých barvách se můžeme s rustikálním nábytkem setkat. Aby barvy nerušily celkový dojem, nejčastěji jsou ponechány přírodní odstíny dřeva. To proto, aby vyvolávaly dojem spojení s přírodou a asociovaly venkov. Do některých interiérů se hodí i rustikální nábytek v bílé barvě. Je však třeba myslet na to, aby nebyl celý pokoj bílý a příliš studený a strohý. Barvu nábytku tedy nezapomeňte sladit s barvou zdí a doplňků.

Druhy dřeva, s nimiž se u výroby rustikálního nábytku setkáme

Rustikální nábytek se nejčastěji vyrábí z měkkého dřeva, konkrétně ze 4 typů:

  • Osika: Nábytek vyrobený z toho typu dřeva se vyznačuje svou jemnou, světlou barvou. Zpravidla se používá na výrobu obrazových rámů a nejrůznějších stojanů, výjimkou ale není ani tradiční nábytek. Je však nutné s ním zacházet opatrně, protože jde o velmi měkké dřevo.
  • Dub: S dubovým rustikálním nábytkem vnesete do svého bytu či domu pocit tepla, pohostinnosti a pohodlí. Radovat se z něj můžete dlouho – vydrží toho hodně, aniž by jevil nevzhledné známky poškození. Perfektně se hodí do jakékoli místnosti, oblíbený je především v obývacích pokojích a domácích pracovnách.
  • Červený cedr: Typická červená barva dřeva nejednoho oslní. Podle vkusu si tento nábytek můžete bez obav dát do interiéru, mnohem častěji je však využíván na zahradě či terase v podobě zahradního nábytku.
  • Bílý cedr: Světlé dřevo s až neuvěřitelně krásně krémovou barvou vás uchvátí nejen svým vzhledem, ale po nějaký čas i svou nezaměnitelnou vůní. Nábytek z bílého cedru odborníci doporučují do ložnice, obývacího pokoje a do jídelny.

Romantika s italským původem

Rustikální nábytek je jedním ze dvou hlavních druhů italského nábytku, který je stále oblíben mezi lidmi snad po celém světě. Italský nábytek se totiž vyznačuje jedinečností každého vyrobeného kusu, precizností, s jakou je vyráběn, i smyslem pro detail, který výrobcům rozhodně nechybí. Jednoduchost a střízlivost spojená s dokonale vytvořenými vlnami a oblými detaily si vaše srdce ihned získá. Jakmile svůj interiér vybavíte originálním rustikálním nábytkem, nepochopíte, jak jste ho dosud mohli nemít.

Vneste do svého domova klid s nadčasovým nábytkem

Rustikální nábytek může být pomyslným pojítkem s venkovem a přírodou i s minulostí a klidem, který nám v dnešní uspěchané době poněkud schází. Pečlivě propracované detaily každého kusu kvalitního rustikálního nábytku vás uchvátí a jen tak vás neomrzí. Dopřejte si nábytek s vlastní duší a nechte se jeho kouzlem unést pokaždé, když vás bude chtít dohonit spěch a stres moderního světa.


Můžete pokračovat dál na sekce: